Praat mee over de begroting 2020

Het zal u niet ontgaan zijn dat de kosten van de zorg behoorlijk aan het oplopen zijn. Zo erg zelfs dat onze gemeente drie miljoen euro moet bezuinigen op de begroting van 2020.

Onze gemeente kent grofweg twee soorten uitgaven: wettelijke en bovenwettelijke. De wettelijke uitgaven bieden weinig mogelijkheden voor bezuinigingen. De bovenwettelijke aanzienlijk meer. Wat we ook kiezen, pijnlijk zijn bezuinigingen altijd en ze zullen bijna iedereen raken. We zullen dit heel zorgvuldig moeten doen.

 

In de gemeenteraad heeft de VVD-fractie erop aangedrongen inzicht te krijgen in de wettelijke en bovenwettelijke uitgaven. Ook wil de VVD weten welke indirecte kosten er zijn, bijvoorbeeld door voorzieningen in natura.

 

De VVD vindt dat alleen met dit totaaloverzicht keuzes kunnen worden gemaakt.

 

De komende tijd bespreken we de begroting 2020 in open fractievergaderingen. Graag nodigen wij u uit om daarbij aanwezig te zijn en uw mening te geven.

 

De bijeenkomsten zijn op de volgende dagen:

  • 17 september 2019
  • 29 oktober 2019
  • 10 december 2019

Locatie: fractiekamer gemeentehuis, aanvang: 19:30 uur.

 

Monique van Brederode

Fractievoorzitter VVD Goirle